Ja mis saaks olla veel asjakohasem selle lehe avapostituseks kui video paari aasta tagusest Made in Estonia maratonilt. Esitajaks Harilikud Ränd Öömid (Katrin ja Karoline), pealkirjaks "KAT ja KAR teevad". 
"miski nagu koguaeg torgib perset, aga päris ei saagi aru, mis ja mis ülesande ta mulle seab, millest ma veel aru ei saa. Aga ma siis teen, äkki joppab"
________________________________________________________________________________

2016 Made in Estonia maraton
Harilikud Ränd öömid
strikes again.
"Tantsuline aktiviteet ÜPRISKI okei heli saatel (ehk ood Koolitantsule)

Mõtlesime, et vabastame mingisugused survepunktid, mis meil õpetajatena on selle suure sündmusega seoses tekkinud. No hard feelings, pigem hea eneseirooniline nali! (mõlema präänikud said finaali ja minu omad lausa nominentideks, jee)!
___________________________________________________________________________________

Kui teinekord saavad ideed otsa, kuidas see elu elamine ikka käia võiks. Või otsid lihtsalt inspiratsiooni oma vaba aja täitmiseks, siis see siin on ood elamisele.

http://kuukiri.tantsuharidus.ee/artikkel/ood-spontaansele-kehale/

________________________________________________________________________________

Tahan jagada täiesti müstilist võimet liikuda. Käisin eile 30.08 SAAL Biennaali viimasel etendusõhtul, kus astus üles Hiinast pärit Tao Ye juhtitud TAO Dance Theater, oma töödega 4 ja 5. Tutvustavas tekstis oli küll juhituna kirjas, et ta kompab inimvõimekuse piiridel ja seda ta ka ilmselgelt tegi. Olen täiesti lummatud sellest, mida nägin. Allolevas videos tantsib ta oma naisega Duan Ni-ga, kes on ka tema suurimaks inspiratsiooniks. See oli inspireeriv as hell ja Fucking Fantastiline suurte algustähtetega! 

________________________________________________________________________________
http://www.sirp.ee/s1-artiklid/teater/sild-ule-arenguvaevavete/

Sveta Grigorjeva ja Jürgen Rooste arvamus ja vastukaja viimasel ajal õhus olnud teemadele. 

"Eestis on vist natuke liiga vara mõelda uuest tantsust nii, nagu mõeldakse näiteks Euroopa tippülikoolides à la Amsterdami koreograafiaosakond SNDO, isegi Soome tundub selles osas edumeelsem. Aga loota ju võib. SNDO (School voor Nieuwe Dansontwikkeling ehk Uue Tantsu Arendamise Kool) tutvustab end veebilehel: „Kuigi avangard on surnuks kuulutatud ja on üldteada, et kunst paistab olevat aina kestev vormide, teemade, stiilide, moevoolude ja sundmõtete taaskäitlemine, otsib SNDO ikkagi pidevalt uusi tantsu ja tantsu tegemise viise. Olemasolevate vormide ja stiilide kinnistamine ei ole eesmärk. Kui õpilased tahavad nendega töötada, tõstetakse üles küsimus „miks“. Küsimusi „miks“ ja „kuidas“ kasutatakse SNDOs tihti. Mitte küsimust „mis““.8 Seega, laval nähtu kohta ei küsita, mis see on, vaid miks ja kuidas on see tehtud. Mis-küsimust vajavad esmalt kultuuripoliitikud ja rahajagajad." 

________________________________________________________________________________
http://www.sirp.ee/s1-artiklid/teater/teater-suudab-koike/
Vastus küsimusele "milliste mõtetega liigub ja tegutseb etenduskunstnik Mart Kangro" valgustub selles intervjuus.

" Inimesena vajame kunsti ikkagi eeskätt selleks, et tajuda, et me ei ole üksi: inimesena üksi, oma otsingutes ja arutlustes üksi. Kuulda, et kellelgi veel on küsimusi, samasuguseid küsimusi, aga ka küsimusi, mida ise pole taibanud esitada."

________________________________________________________________________________
http://www.sirp.ee/s1-artiklid/teater/polvkonnad-ja-valjavaated-eesti-tantsukunstis/
Evelyn Raudsepp kirjutab põlvkondadest ja hetkeseisust Eesti kaasaegse tantsukunsti maastikul. Samuti teeb pakkumisi tulevikuks. 
"Tantsuvälja vastuvõtlikkus võiks liikuda avatuse ja toetamise suunas ning alati ei tasu oodata maailma tagurpidipööramist. Hundid ei pea selleks üksteist sööma, et näljas ellu jääda. Noortel esileastujatel peaks aga ahela viimase lülina olema tublisti initsiatiivikust, uudishimu ja entusiasmi ning julgust tulla välja oma nägemusega tantsust ja struktuuride toimimisest."

________________________________________________________________________________
http://helilaine.ee/artiklid/kriitiliselt-ekspresskunstist/
Anni kirjutab ekspresskunstist ja kogemusest publikuna.