UUE AASTA ENERGIA INIMESEKS OLEMISES

Selle aasta lõpul oli kõik kuidagi tunnetuslikult teistmoodi. Algas teine aasta, mil olen üksi, täielikult iseenda peremees, oma otsustes ja valikutes ainuvalitseja. Tunnetuslikult aga ka üksik ja üksinda. Ma ei tea kuivõrd see tegelikult asjade kulgu määrab, nende läbielamist ja tundmist, arvan, et mõistan seda võib-olla päriselt alles siis kui see muutub. 

Kogu see pühade periood on möödunud, tõesti kasutan seda sõna, tuimalt. Ei ole mind tabanud suured eufoorilised tundmused seoses jõuluajaga ega ka väga silmapaistev energeetiline meeleolu, enesetunde ja meelelaadi pauk aastavahetuse lähenedes.

Ometi, midagi sellel ajal õhus on. Mingi pinevus, mis muudab ärevaks. Midagi siiski on muutumas, midagi on lõppemas ja midagi kohe kindlasti on algamas Aastavahetust otsustasin vastu võtta paigas, kus igapäevaselt elan. Ei sõitnud, ei otsinud midagi rutiinist väljapoole, kuid sel aastal ei olnud ka üksi, mis on kindlasti juba otsus omaette. Tegin seda, armsa Rahoga. šampuse, Bolero ning can-can'iga.

Kuidagi tabas mind selle aasta viimasel päeval soov puhastuda. Puhastada oma kodu, oma keskkond, oma mindset. Ja võib-olla puhastamine on liiga tugev sõna, kuid vajadus reseti järgi kuskilt pinnale kerkis ja minus võimust võttis. 

Otsustasin, et sel aastal olen rituaalsem kui tavaliselt. Kõik see algas soovimisega, ja nende soovide välja ütlemisega. Kuidagi on nii, et jättes asju ainult oma pähe, kipuvad nad ideetasandile jäämagi. Öeldes julgelt välja, mida tunned ja ootad, hakkab mingi protsess tööle, teekond realiseerumiseni. Võib-olla see kõik ei olegi midagi muud kui läbi selle rituaali käivitada ennast ise, mitteteadlikult süstida endasse julgus tahta ja soovida ja seeläbi ka julgust neid soove püüda ja nende nimel edasi liikuda. 

Oma aasta esimesel päeval proovisin olla ärkvel, teadlik. Saada aru, mida ma tunnen ja mõtlen, mis on see, mis mind hinges saadab. See manifesteerus nimekirjana, mida ma olla tahan ja soovin. Need 27 esialgset (see nimekiri pole muidugi lõplik!) on nüüd mu seinal ja ma jagan neid mõtteid. Need ei ole ju ainult minu, need on universaalsused, kuigi ka sügavalt isiklikud. Äkki kõlab midagi ka Sinuga kokku. Arvan, et selline mõtete materialiseerimine ja saatmine ka endast väljapoole on oluline. Nad saadavad mind igapäev ja tuletavad meelde, mis võib-olla elu paratamatus keerises ehk kaduma kipub. Nii jõuan ma ikkagi tagasi keskteljele ja olen iseenda suurim toetaja.1. Ma olen väärtuslik.
2. Ma tantsin läbi aasta.
3. Ma aktsepteerin, mida ma muuta ei saa.
4. Ma muudan, mida ma muuta saan.
5. Ma olen suurepärane, hea, leplik, kirglik, hooliv, mõistev, aus.
6. Ma ei valeta. Ma ei valeta iseendale ja mõistan, isegi kui ei taha.
7. Ma armastan ennast ja ma armastan Sind.
8. Ma tunnen. Ma olen elus.
9. Ma nutan, ma aktsepteerin, ma saan üle.
10. Ma saan hakkama, ma ületan iseend, ma saavutan ja ma ei karda.
11. Ma olen julge.
12. Ma usun endasse, ma usun Sinusse.
13. Ma saan üle, ma olen üle.
14. Ma lasen minna, mis ei ole minu.
15. Ma püüan, mida ihaldan ja tahan.
16. Ma kuulan iseend, ma kuulan Sind.
17. Ma tunnetan Sind, ma hoian Sind.
18. Ma olen ilus.
19. Ma olen piisav.
20. Ma olen rohkem kui olin eile.
21. Ma tahan õppida, teada.
22. Ma püüan tarkust.
23. Ma vaatan ringi, ma avastan.
24. Ma realiseerin oma potentsiaali.
25. Ma olen rahulik ja kaalutletud. 
26. Ma olen spontaanne. 
27. Ma käin palju teatris, galeriides ja vaatan palju kunsti. 

Soovin Sulle aastat, mis Sind inimesena täiendab ja täiustab. Oleme head!


Eelmine
suvi ehk kuidas kaua plaanitud asjad kunagi ei hakka juhtuma
Järgmine
Talvise karguse soojus

Lisa kommentaar

Email again: