KÕHULIHASED

http://teadliktreening.com/kuidas-kohtu-treenida/

Kõht on piirkond mis kuulub enamik inimestel nö tundlikkusse tsooni. See tähendab, et paljud treenijad ja eriti mitte-treenijad eelistavad seda piirkonda pigem katta ning treenerina peab olema üsna delikaatne kui soovid klienti selles piirkonnas nö käed-küljes meetodil parandada. Sellepärast ei ole ka üllatus, et paljud inimesed, eriti naised, soovivad endale ilusat kõhtu, mida ei oleks piinlik avalikult näidata. Selle küsimuse juures, kellel ja kui palju tegelikult piinlik on, me hetkel ei peatu, sest teema võib minna üpriski filosoofiliseks, kuid kahtlemata enamik meie seast vähemalt korra oma elus sileda kõhu peale siiski mõtleb. 

Paraku toob see kaasa tihtipeale üsna mõtlematu treenimise, sest puuduvad teadmised sellest, mis on tegelikult meie lülisamba eesmärgiks ja miks ei ole tegelikult vajalik ja isegi kasulik pressida tohutus hulgas crunche teha. 

Klikkides lingile jõuad üsna hästi lahti seletatud artiklile ja videole, mis su keres erinevaid liigutusi tehes tegelikult toi-mub. Allpool toon eraldi välja aga video ühest parimast kerelihaste harjutusest, milleks on PLANK.


PS! Kellel on suurem huvi kerelihaste vastu, soovitan soetada endale raamatu "Kõht trimmi"
________________________________________________________________________________

TUHARALIHASED

http://teadliktreening.com/5-kodust-tuharaharjutust/

Kasutan väga mugavalt teiste tarkade inimeste ja treenerite poolt tehtud videosid ja kirjeldusi. Välja on toodud viis väga lihtsat harjutust, mis ei vaja kohaspetsiifilisust ja sobivad tegemiseks üsna igalepoole. Miks ma seda lehte soovitan on ennekõike sellepärast, et väljatoodud harjutused kattuvad teatud osas ka nendega, mida oma tundides sageli teen ja väga tihti näen, kuidas kergemate harjutuste puhul kipub tehnika siiski loksuma. Mitte, et ma ei soovitaks tulla tundi enne kui tehnika on selge, sest selleks ju olengi mina saalis, et Sind sellega aidata, aga kui huvi on end arendada ja teadmisi täiustada, siis uuri alati lisaks!

Üks videonäide siin, ühest minu lemmiktuharaharjutusest! Lisaks tuharale saad ka tugevad jalad!


________________________________________________________________________________

KÜKKIDE TEHNIKA

http://teadliktreening.com/kukkides-polved-ule-varvaste-kuidas-sellega-on/

Käsi südamel võin öelda, et treenerina olen proovinud siiani ja proovin ka edaspidi kanda ja jagada parimaid tehnilisi soovitusi, kuigi muudan neid jooksvalt ka ise. Üheks selliseks näiteks on kükkide tehnika, mida olen lihvinud aega-mööda ja ausalt tunnistades ka oma põhimõtteid üsna järsult muutnud. Taaskord on teadliktreening.com tegijad toonud välja ja käsitlenud teemat, mis on trenni tehes väga oluline. Võiks öelda, et tegemist on isegi väikestviisi müüdiga, mille teemal olen ka omajagu vaielnud. Praegu võin öelda, et suhtun sellesse küsimusse täpselt nii nagu eelpool väljatoodud artiklis on teemat lahatud ja võimalusel/vajadusel hoian ka oma kliente kursis erinevate võimalustega.

Kui see küsimus ka sind huvitab/painab, siis loe! 
Allpool ka videonäide ühest võimalusest, kuidas squattida. Videos on abivahendina ka ketas kasutusel.