BOSU treening lausa pakatab energiast ja naerpahvakutest, sest see tore poolik õhku täis pall suudab naerma panna ka kõige tõsisema inimese! Kuigi pall tundub lihtne, on sellel tasakaalu hoidmine väljakutse, pakkudes mõnusat äraolemist kõigile osalejatele. Õnneks on see proovilepanek lõbus, sest võdisev pall koos vabiseva kehaga tekitab huumorit nii endale kui ka teistele. Siiski pole tegemist ainult mängu ja naljaga, vaid toredaid harjutusi tehes treenitakse kogu keha rohkem kui algselt arvata oskad. BOSU treening on lõbus ja sobib üldiselt erineva treenitustasemega inimestele.

Pallil tehtavad harjutused parandavad oluliselt tasakaalu-ja kehatunnetust, koordinatsiooni ning rühti. Selleks, et teha isegi lihtsana tunduvaid harjutusi, on vaja pingutada kõiki lihaseid. Tänu sellele treenitakse tugevamaks nii pindmisi-kui süvalihaseid ning neidki, mida inimene oma igapäevaelus ehk ei kasutagi. Bosu treening on väga hea keha trimmiv ja rasvu põletav treening, mis annab boonusena kaasa ka suurepärase meeleolu. (RevalSport)

________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

Bosu on hetkel kahtlemata minu kõige uuem armastus treeningsaalis! 

Minu jaoks oleks tore, kui inimesed näeksid bosuga treenimist kui kasulikku katsetust või eksperimenti. Üsna tõe-näoliselt esimene kord midagi peale rapsimise välja ei tule. Mida rohkem saavad paika aga harjutuse "koostisosad" seda lähemale jõuad positiivsele resultaadile. Nagu ka eelpool juba mainitud, on bosuga treenimise juures optimism lausa eelduseks ning ukse taha peaks jätma igasugu kõhklused ja kahtlused. Peaees seiklusesse, sest mida vähem sa end piirad ja piitsutad, seda kiiremini on ka tulemused kotis. Bosu nõuab kahtlemata keskendumist ning enesekontrolli, ja kui Sa nendega enne tundi väga kiidelda ei saa, siis mõne aja pärast kindlasti!


________________________________________________________________________________

KUIDAS LÄHENEDA BOSULE
Kuna bosu on üsna tehniline vahend, siis enne kui hakkad suure hurraaga hüppama, mõtle mõned asjad läbi. 
  • Bosul kui vahendil on üsna suure tõenäosusega kaks pisikest väljaeenduvat "konksu", mille abil saab teda hästi tõsta. Need konksud pööra enne alustamist üks enda suunas ja teine endast otse ära. Konksud küljele jättes riskid sellega, et võid neile peale astuda. 
  • Bosu keskel asub bosu tsentrum. Saad selle tuvastada kas firmalogo nähes või lihtsalt piiludes palli keskele kõige väiksema ringi sisse. Sellest saab ka Sinu tsentrum. 
  • Kahe jalaga bosu peale astudes tuleks sihiks seada alati bosu keskosa, nii et bosu tsentrum vaatab mulle kahe jala vahelt üles. Ehk siis jalad on enamvähem puusalaiuselt. 
  • Ühe jalaga bosule astudes jääb bosu tsenter jala keskosa alla. Astuda tuleks täpselt keskele. 
    • peale astudes on ehk kõige olulisem saadagi kätte bosu keskosa ning vältida astumist külgmistele ja äärmistele sfääridele. Sellega väldid sa eriti põlveliigese ning hüppeliigese valet asendit ning ka tasakaalu on tunduvalt kergem leida. 
  • Maha astudes viin ka kanna lõpuni maha. Muidugi ei ole seda võimalik rakendada iga sammu juures, kuid nii palju kui võimalik väga soovitatav. Kanda pidevalt üles jättes langeb säärelihasele ja achilleuse kõõlusele liiga palju koormust. 
  • Bosule erinevaid samme tehes võiks alati mõelda sirutusele. Kui tegemist ei ole just kükkide ning jõuharjutustega, võiksid eesmärgi seada üles. Kahtlemata on meie tagumik esimene asi, mis tahab alt ära vajuda, ning see on väga normaalne reaktsioon, kuna madalamal tunneme end kindlamalt. 
    • kuigi sirutus on eesmärgiks, ei ole vajadust oma põlvi lükata täiesti lukku. Jäta põlved alati natukene pehmeks. Taaskord aitab see palju tasakaalu ja kindla pinnase leidmisele kaasa.