________________________________________________________________________________

bodyART® on Robert Steinbacheri poolt loodud funktsionaalne keha & meele treening, mis baseerub viiel traditsiooniliselt Hiina meditsiini elemendil (maa, puit, tuli, metall, vesi). bodyART® treeningus on erinevad harjutused kombineeritud koos hingamisega ühtseks tervikuks.

Harjutused on mõjutatud nii joogast, füsioteraapiast, erinevatest idamaistest tehnikatest kui ka tavapärasest jõutreeningust, harjutuste  sooritamisel järgitakse pingutus-lõdvestus meetodit. Vastandite seaduspärasused - Yin ja Yang on treeningus olulisel kohal - pingutusele järgneb lõdvestus, sisse hingamisele väljahingamine. Treeningus ei ole keerulist koreograafiat ega sooritata sammu-kombinatsioone - iga osaleja töötab omas rütmis ja oma hingamisega. Tegemist on nö. “uue aja” keha & meele treeninguga, mis aitab samaaegselt suurendada nii lihaste vastupidavust kui vabastada oma meeli ja sisemist jõudu.

See ei ole klassikaline kontsepttreening - treener järgib küll bodyART® reegleid, aga valib etteantud harjutustes seast ise oma tunni jaoks välja kõige sobilikumad. Nii on ühest küljest erinevate treenerite bodyART® treeningud omavahel sarnased, kuid samal ajal ka täiesti erinevad. 

See on justkui rännak leidmaks tee, kuidas ühendada oma keha & meeli. Lahendus leidub treeningus, mis ei keskendu vaid üksikute lihaste treenimisele, vaid vaatab inimest tervikuna - kombinatsiooni kehast, meeltest ja hingest. bodyART® treeningus on inimene kui funktsionaalne üksus ja erinevaid treeningpoose - harjutusi kombineeritakse klassikaliste hingamistehnikatega luues nii sünergia füüsilise treeningu ja vaimse lõdvestuse vahel.

Võrreldes tavapärase jõutreeninguga, mis keskendub pigem igale lihasgrupile eraldi, on kõik bodyART® treeningus kasutatavad poosid kogu keha treenivad harjutused, kus samaaegselt töötavad koos mitmed erinevad  lihasgrupid. Paljud harjutused treenivad tasakaalu ja viivad seeläbi fookuse keha keskmesse kerelihastele.


Loe ja vaata veel: http://www.bodyartschool.ee/ ja http://www.bodyart-training.com/

________________________________________________________________________________


bodyART® Stretch on tund, mis lähtub keha terviklikkusest. Tunnis vahelduvad dünaamilised liikumised staatiliste asendite hoidmisega. Dünaamilise liikumisega parandatakse liigeste liikumisulatust ja soojendatakse lihaseid. Toimub lõdvestus ja pingutus lihastes, et valmistada keha ette staatilisteks venitusteks. Kesksel kohal tunnis on hingamine, mille abil saab minna sügavamale liikumisse, vabaneda stressist ning avardada kehalisi piire. bodyART® Stretch tund on suurepärane kombinatsioon pingutusest, keskendumisest ning lõdvestumisest, mille abil paraneb kehahoid, lihastoonus ja enesetunne.