Vesiaeroobika on üks universaalsemaid treeninguid, arendades nii vastupidavust, tugevust kui ka parandades liigeste elastust. Vesi teeb küll liikumised raskemaks, kuid toetab su keha ideaalselt, mispärast on tegemist väga ohutu ja absoluutselt kõigile sobiliku treeninguga. Paneb tööle lihased, mille olemasolust Sul enne ilmselt aimugi ei olnud ning pakub tohutult positiivse energialaengu!

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

ABIVAHENDID:

Et muuta tundi huvitamaks ja kindlasti ka efektiivsemaks on vesiaeroobikas kasutusel mitmed abivahendid. See, mismoodi ja kui palju treener neid tunnis kasutab, on muidugi väga individuaalne. Vahendite mudeleid ja materjale on erinevaid. Toon välja need, millega puutun ise tihedalt kokku. Kinnaste, hantlite, jalaraskuste ning nuudlite puhul on tegemist kerge vahtmaterjaliga, mis lisaks veetakistusele aitavad Sul püsida ka vee peal. 
 • Kindad on suurepärased vahendid, mida kindlasti kasutada kui tundi minna. Neid võib olla erinevates suurustes, ning sel juhul tuleb lihtsalt arvestada, et suuremate kinnastega on veetakistus suurem ja väiksematega vastupidi. Kindad on heaks lisaraskuseks ning võin garanteerida, et käed saavad väga hea toonuse.
 • Jalaraskused on teine väga hea vahend, mis siis annab suuremat koormust just jalgadele. Isiklikult ei ole kunagi kedagi väga tõsiselt suunanud neid kasutama, vaid olen jätnud selle alati vabatahtlikuks. Kuna vees on niikuinii jalgu raskem liigutada, siis need raskused lisavad sinna omajagu juurde. Samas on suurepärane treening garanteeritud, kuna lisaks sellele, et jalgu on raskem liigutada, tekib ka lisapingutus selle näol, et hoida jalad tugevalt vee all, sest oma kerguse tõttu tahavad nad vee peale tõusta. (pildil olevad vahendid näevad küll väga hi-tech välja, kuid parema pildi puudusel annavad nad loodetavasti aimu, et tegu on vahenditega, mis kinnitatakse hüppeliigse/sääre keskkosa ümber)
 • Hantlid on minu silmis ühed raskemad abivahendid. Üldjuhul ei ole nad nii voolujoonelised kui kindad, mistõttu on neid vees tunduvalt raskem liigutada. Muidugi saab teatud harjutuste puhul käeasendit muutes valida, mis nurga all Sa hantlit vees liigutad. Tegemist on väga multifunktsionaalse vahendiga, sest võrreldes kinnaste ja jalaraskustega, saab hantleid kasutada nii käte, kere keskosa kui ka jalgade treenimiseks. 
 • Nuudel on arvatavasti minu kõige lemmikuim vahend. Sarnaselt hantlitele on ka nuudlit võimalik kasutada väga-väga paljudel erinevatel viisidel, ja ilmselt sellepärast ta mulle ka kõige rohkem sümpatiseerib, et valikuvõimalus on nii suur ja mitmekesine, on ka harjutusi sellevõrra lihtsam genereerida.
 • Taldrikud on minu kogemuse juures ehk kõige intrigeerivaim ja põnevaim vahend. Tegemist on lendavate taldrikutega, mille tavapärased funktsioonid on natukene ümber arvutatud ja lahendina tuleb välja, et nendega on vägagi võimalik vees efektiivselt treenida nii käsi, jalgu kui korsetilihaseid. Nuudlite kõrval ilmselt teine kõige lõbusam vahend.

________________________________________________________________________________

ENNE TUNDI:
 • Nagu ka  saalitundi minnes, on kõige olulisem, et sa tunneksid ennast vees hästi. Kõige sobivamaks riietuseks oleks hästitoetav trikoo, mille puhul ei peaks muretsema, et see liigub strateegilistelt kohtadelt ära, mis võib teinekord bikiine ning väga avarat trikood kandes juhtuda. 
  • Kindlasti tuleb kasuks ka ujumismüts, mis ei takista lihtsalt su lahtistel juustel basseini minemast, vaid hoiab neid tagasi ka näo ette kukkumast, sest vesiaeroobika on väga liikuv, ning juuksed mitte ainult ei või tulla lahti, vaid saavad ka osaliselt märjaks. 
  • On olemas ka spetsiaalsed basseinis käimise jalanõud, mis reeglina on tehtud kummist. Need ei hoia ära ainult ebameeldivate bakterite leviku, vaid aitavad kaasa ka libisemise vastu basseini põhjas ja hügieeni mõttes tunduvad need väga hea variant!

 • Alati tuleb ennast enne basseini minekut pesta! Ennekõike oma initiimpiirkonnad. Aga sama palju ka oma nägu, kuna päevaks on paljud ennast meikinud, siis tuleks see kindlasti maha pesta. Kuigi harilikult on riietusruumides ning ka pesuruumides olemas sellekohane info, on alati neid, kes käivad nendest justkui silmad kinni mööda. Puhtana basseini tulles, et ole ainult Sul endal parem olla, vaid ka kõigil teistel, kellega sa seda vett jagad. Nii nagu sina ei taha enda "mustust" jagada, siis kindlasti ei taha sa kellegi teise oma. 
  • Kindlasti mõtle ka sellele, et puhtana basseini minnes hoiad sa ka basseinivee kauem korras.
  • Kui näed, et keegi ei pese, siis võta seda kui võimalust muuta maailma paremaks kohaks ja tee sellekohane märkus!
________________________________________________________________________________